XVII kolejka. Kolejny kroczek w kierunku lidera!

W kolejnym spotkaniu Victoria Porąbka Uszewska odprawiła z kwitkiem ekipę Pogórza Gwoździec, pokonując rywali na własnym terenie 4-1.

W pierwszej połowie gra była mocno wyrównana. Przełamanie nastąpiło zaledwie kilka minut przed przerwą. Do rzutu wolnego podszedł Przemysław Łazarz i wrzucił idealną piłkę "na nos" do wbiegającego przed bramkę brata - Dariusza. Ten bez problemów pokonał bramkarza gości.

Po zmianie stron mieliśmy znacznie więcej emocji. Najpierw prowadzenie podwyższyli gospodarze. Z piłką w polu karnym zatańczył Zdzisław Zych, po czym został sfaulowany przez obrońcę Pogórza. Pewnym egzekutorem "jedenastki" został Przemysław Łazarz. Kontaktowego gola (również z rzutu karnego) zdobyli goście, po faulu Kamila Rataja na zawodniku z Gwoźdźca. Po tej bramce na boisku pojawił się Sebastian Leś - wyjątkowo rozpoczynający mecz na ławce. Niedługo potem po wrzutce Andrzeja Łazarza, gdy bramkarz Pogórza minął się z futbolówką, popularny "Lesiu" głową skierował piłkę do pustej bramki. Chwilę później ten sam zawodnik uprzedził golkipera gości, minął go z piłką i zdobył swoją drugą bramkę tego dnia. Swoje szanse na hat-tricka zaprzepaścił jednak w końcówce meczu, gdy za brzydki faul otrzymał drugą żółtą kartkę i był zmuszony opuścić plac gry. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Tym samym Victoria może na przynajmniej 24 godziny usadowić się w fotelu lidera brzeskiej A-klasy, czekając na wynik jutrzejszego spotkania pomiędzy Sokołem Maszkienice, a Strażakiem Mokrzyska.