Roztrzelana Bielcza. Udany pościg Porąbki Uszewskiej po fotel lidera!

XIX kolejka przyniosła zmianę na pozycji lidera. Remis Strażaka spowodował, że na prowadzenie wyszła VICTORIA Porąbka Uszewska która od 3 kolejek próbowała wyprzedzić STRAŻAKa i udało się jej dopiero za czwartym razem.

Już po sześciu minutach gry gospodarze prowadzili 2-0. Autorami bramek zostali Jonasz Nadolnik 2'min oraz Piotr Pałucki 6'mini. W 15 minucie kontaktowego gola zdobyli przyjezdni z Bielczy, co wprowadziło nerwowość w poczynania graczy gospodarzy. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 30. minuty kiedy to bramkę na 3-1 zdobył Fabian Kural. 8 minut później było już 4-1. W sytuacja 'sam na sam' z bramkarzem gości, bezbłędnym wykończeniem popisał się Zdzisław Zych. Przed przerwą Porąbczanie zadali jeszcze jeden cios. Spod linii końcowej piłkę na 11-metr wycofał Piotr Pałucki, a tam formalności dopełnił ponownie Fabian Kural 42'min, umieszczając piłkę w siatce. Ten sam zawodnik, wobec komfortowego prowadzenia do przerwy, po zmianie stron opuścił plac gry. W jego miejsce pojawił się Jarosław Pałucki. Drugi z dostępnych zmienników - Grzegorz Zych zastąpił kwadrans później na boisku Andrzeja Łazarza. Zwycięstwo Victorii przypieczętował w 61. minucie swoim drugim golem w meczu Jonasz Nadolnik. Mimo licznych okazji podbramkowych wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Warto wyróżnić też rzut wolny wykonywany w pierwszej połowie przez Sebastiana Kubalę, popularny Seba pięknym strzałem z okolic 20 metra okrasił spojeniem, które uratowało bezradnego bramkarza.

Kolejnych powodów do radości porębskim kibicom dostarczyli zawodnicy STRAŻAKA Mokrzyski, którzy w kuriozalnym meczu tylko zremisowali na wyjeździe z drużyną LKS Poręba Spytkowska 2:2, w konsekwencji czego VICTORIA wysunęła się na pozycję lidera (punkt przewagi nad STRAŻAKiem). Ciekawostką jest to, że z pewnością o tym meczu będą chcieli zapomnieć bramkarze obu drużyn, gdyż byli winowajcami wszystkich czterech bramek oraz to, że w końcowych minutach arbiter główny spotkania skrzywdził drużynę gospodarzy nie dyktując im należnego rzutu karnego (bramkarz Mokrzyski staranował w polu karnym zawodnika Poręby, po czym sędzia "bezczelnie" odgwizdał faul na goalkeeperze STRAŻAKA... ???), czym wprawił w niesmak wszystkich licznie zebranych sympatyków na stadionie LKS Poręby Sptykowskiej.